سوالات زیر را با دقت خوانده و با تمرکز پاسخ دهید، وقت زیادی برای پاسخ دادن به هر سوال صرف نکنید! در انتها مطابق جدول امتیاز خود را محاسبه کرده و شخصیت خود را بیشتر بشناسید. شما ویژگی هایی دارید که ممکن است خودتان هم از آن ها بی خبر باشید.

1- فکر می کنید چه زمانی در طول روز بیشترین کارایی را دارید؟

الف) وقتی صبح های زود از خواب بیدار می شوم.
ب) در ساعت های بعد از ناهار و هنگام عصر.
ج) وقتی همه خوابند و در سکوت آخرهای شب.

۲- تا به حال به راه رفتن خود دقت کرده اید؛ فکر می کنید راه رفتن شما مانند کدام گزینه است؟

الف) با گام های بلند و تند راه می روم.
ب) با این که راه رفتنم کند نیست اما گام هایم بلند است.
ج) سرم را بالا نگه می دارم و به اطراف نگاه می کنم هر چند آرام راه می روم.
د) آرام راه می روم و سرم را پایین می اندازم.

۳- زمانی که یک نفر را مخاطب قرار می دهید و با او حرف می زنید، حالت اندام تان به چه شکلی است؟

الف) نمی دانید با دست های تان چه کنید و دست به سینه می ایستید.
ب) مجبور می شوید دست های تان را روی هم بگذارید و آن ها را در هم قفل کنید.
ج) دست به کمر می ایستید یا آن ها را در جیب می گذارید.
د) وقتی کسی با شما حرف می زند مدام سعی می کنید با لمس او بهش بفهمانید درکش می کنید.
ه) با مو، ساعت یا بقیه اندام خود بازی می کنید.

۴- زمانی که خسته هستید و جلوی تلویزیون استراحت می کنید، کدام یک از رفتارهای زیر را انجام می دهید:

الف) چهار زانو می نشینید.
ب) پاهای تان را روی هم می اندازید.
ج) پاهای تان را دراز می کنید یا می کشید.
د) یکی از پاهای تان را زیر تن تان می گذارید و می نشینید.

۵- معمولا وقتی کسی برای تان یک جوک تعریف می کند یا هنگامی که سریالی طنز می بینید، چه می کنید؟

الف) بلند می خندید و صدای قهقهه تان همه جا را پر می کند.
ب) می خندید اما نه با صدای بلند.
ج) ریز ریز و نخودی می خندید.
د) تنها به یک لبخند اکتفا می کنید.

۶- وقتی به جمع های خانوادگی می روید یا به محل کارتان وارد می شوید؟

الف) با صدای بلند سلام می کنید تا همه متوجه شما بشوند.
ب) معمولا بدون سر و صدا وارد می شوید و سراغ کسی می روید که بیشتر دوستش دارید.
ج) آرام وارد می شوید و سعی می کنید توجه کسی را جلب نکنید.

۷- اگر یک نفر به عنوان شوخی شما را از پشت سر بترساند یا در حال کار تمرکزتان را بر هم بزند؟

الف) سعی می کنید با یک لبخند این وقفه را با روی خوش بپذیرید.
ب) از کوره در می روید و طرف باید سوراخ موش قرض کند.
ج) بسته به شرایط یکی از 2 حالت بالا.

۸- چه رنگی را بیشتر دوست دارید؟

الف) قرمز یا نارنجی
ب) سیاه
ج) زرد یا آبی
د) سبز
ه) سرمه ای یا بنفش
و) سفید
ز) قهوه ای یا خاکستری

۹- شب ها پیش از این که به خواب بروید؟

الف) طاق باز می خوابید.
ب) دمر می خوابید.
ج) به پهلو می خوابید.
د) سرتان را روی دست تان می گذارید.
ه) سرتان را زیر پتو می کنید.

۱۰- اغلب خواب می بینید؟

الف) دارید می افتید.
ب) دعوا می کنید.
ج) به دنبال چیزی یا کسی می گردید.
د) پرواز می کنید یا شناورید.
ه) به طور معمول خواب نمی بینید.
و) همیشه خواب های تان لذت بخش است.

نتیجه

نتیجه

امتیاز بیش از ۶۰

حق بدهید که دوستان و آشنایان تان برای دیدن شما لحظه شماری نکنند. متاسفانه آن ها فکر می کنند با آدم خودمحوری سروکار دارند که به حرف آن ها توجهی ندارد، شاید هم اشتباه باشد اما آن ها فکر می کنند شما به شدت سلطه جو هستید البته گاهی ممکن است آن ها شما را ستایش کرده و آرزو کنند که ای کاش می توانستند شبیه شما باشند اما با این حال همیشه شک دارند که به شما به طور عمیق نزدیک شوند.

امتیاز بین ۵۱ تا ۶۰

شاید شما خوش تان بیاید اما دیگران از اینکه شما ناگهانی هیجانی می شوید، دل نگران هستند. کسی که عجول است، معمولا به عنوان یک همدم همیشگی شناخته نمی شود. رهبری در خون شماست و این موضوع در لحظه های بحرانی باعث می شود به سرعت تصمیم گیری کنید اما سرعت، همه جا نشانه کیفیت نیست. شما همواره یک فرد برجسته و ماجراجو به حساب می آیید؛ کسی که برای یک مرتبه هر چیزی را امتحان می کند.

امتیاز بین ۴۱ تا ۵۰

این بهترین امتیاز در این تست است چرا که شما به عنوان فردی بسیار سرزنده، زیبا، سرگرم کننده، اهل عمل و جالب شناخته می شوید. کسی که همواره مرکز توجه است.شما فردی مهربان و متعادل هستید. به خواسته ها و نیازهای دیگران اهمیت می دهید و دیگران را ناراحت نمی کنید. آدم فهمیده و منطقی هستید کسی که همیشه اطرافیانش را شاد می کند و به آنان کمک می کند. این خصوصیت را حفظ کنید.

امتیاز بین ۳۱ تا ۴۰

اگر کمی خونسردی و واکنش های کند خود را به موضوعات کم کنید، بهتر است. دیگران شما را به عنوان فردی منطقی، مراقب، آگاه و اهل عمل می شناسند که اشتباه هم نیست. خیلی خوب است که دیگران شما را باهوش و با استعداد اما متعادل می دانند. نمی توان با شما به راحتی و سریع دوست شد اما نسبت به دوستان خود به شدت باوفا هستید و در عوض از آنان وفاداری را انتظار دارید.

امتیاز بین 21 تا 30

کسانی که شما را از نزدیک می شناسند، عقیده دارند شما فرد دقیقی هستید به طوری که به جزئیات بسیار کوچک هم بیش از اندازه اهمیت می دهید. در شما، آنچه بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، اطلاعات خوب شما در مورد مسائل مختلف است. فردی هستید که کارها را به کندی انجام می دهید به طوری که اگر کاری را عجولانه یا بدون نقشه قبلی انجام دهید، دوستان تان بسیار شگفت زده می شوند.

امتیاز کمتر از ۲۱

شاید ناراحت کننده باشد اما دیگران شما را خجالتی، بی اراده، غیرمصمم و عصبی می شناسند. آن ها فکر می کنند که شما همواره نیاز دارید کسی مراقب تان باشد و همیشه کسی را می خواهید که برایش تصمیم بگیرید. به نظر می رسد که شما دوست ندارید درگیر چیزی یا کسی باشید در واقع دوست ندارید با کسی در ارتباط باشید. شما فردی هستید که همیشه نگران است و به مشکل هایی فکر می کنید که وجود ندارد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/۱٦

 

به گفته روان شناسان تحلیل دستخط هر فرد می تواند بیش از ۱۰۰ خصوصیت از شخصیت او را برای ما معرفی کند از جمله دستخط و نوع واکنش فرد در قبال مساپل مختلف زندگی البته باید بدانید این تحقیقات نسبی است و با درصد افراد سنجیده شده است.ابتدا یک ورق خطدار برداشته و جمله زیر را بنویسید.زندگی حس غریبی است.که یک مرغ مهاجر دارد.

دستخطی که مستقیم و عمودی نوشته می شود نشان دهنده این است که فرد در موقعیتهای مختلف منطقی و عقلانی عمل می کند اما چرا؟ چون شما تحت فرمان قلب خود هستید.

بخاطر همین بیشتر پزشکان عمودی می نویسند و هنرمندان که عاطفی تر هستند دستخطتشان متمایل به راست و چپ است. (در اکثر افراد در نظر گرفته شده)

دستخط و شیوه تفکر

به نوشته خود در جمله بالا توجه کنید. چگونه حروف س و ش نوشته اید آیا به صورت قوسدار یا به صورت دندانه دار؟
اگر به صورت دندانه دار بنویسید یعنی شما نسبت به مساپل درک سریعی دارید ولی چنانچه قوسدار یعنی دقیق هستید ولی سرعت درک تان کمتر از گروه قبل است.

دستخط و قدرت تجزیه تحلیل فرد

باز چنانچه حروف س و ش قوسدار بود تجزیه و تحلیل خوبی از مساپل ندارید و اگر دندانه دار برعکس

دستخط و رک گویی شخص

حالا به نوشته خود توجه کنید اگر از بالای خط تراز شروع کرده باشید در ابتدای سطر در رفتار و گفتار خود حاشیه می روید و چنانچه از روی خط تراز شروع کرده باشید سریع سر اصل مطلب می روید. در رک گوییی یکی از چیزهایی که روانشناسان به آن توجه می کنند در نوشتن حروف ت و پ است که اگر کشیده نوشته شود فرد رک گو است و صریح اما اگر مقطع و کوتاه نوشته شود فرد بی حوصله و سریع آن را نوشته و در مساپل با حاشیه وارد می شود.

و اما نکات بیشتری از دست خط شما ....

کسانى که خطى نامرتب دارند

احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستندو به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بى تحرک بمانند و برخى از کارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممکن است گاهى خیلى احساساتى رفتار کنند.

کسانى دست خط مرتب و خوانایى داشته باشند

مى توان این طور برداشت کرد که آن ها خودشان را بسیار کنترل مى کنند و دوست ندارند به راحتى شخصیت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برایشان مشکل است که احساساتشان را بروز دهند و آن را سرکوب مى کنند.

کسى که خیلى پر رنگ مى نویسد و قلم را زیاد فشار مى دهد

احتمالاً علاقه زیادى به مخالفت کردن با دیگران دارد؛ چرا که احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادى مى کند و دوست دارد روى دیگران اعمال نفوذ کند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درک نمى کند.

کسانى که خیلى کمرنگ مى نویسند

احتمال این که فردى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درک مى کنند و این امکان نیز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مى خورند و وقتى دیگران از آن ها انتقاد مى کنند خیلى سریع از موضع خودشان عقب نشینى مى کنند.

کسانی که خیلى کند و آهسته مى نویسند

به سرعت قادر به نشان دادن عکس العمل نیست؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى که آهسته مى نویسنداز نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظه کار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فکر کردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم کند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا این که یک تصمیم غلط بگیرند.

کسانی که دست خط تند و شتابزده اى دارند

احتمالاً افرادى کم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مى شوند و از نظر خلق و خو بسیار لحظه اى هستند. سریع درک مى کنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب به دلیل شتابزدگى در تصمیم گیرى دچار لغزش و خطا شده و از این که در آرامش به حرف هاى دوستانشان گوش کنند خسته مى شوند.

کسانی که دست خط ساده اى دارند و خیلى ابتدایى مى نویسند

در روابط با دیگران ترجیحاً واقع گرا و با تدبیر هستید و نمى توانید قبول کنید که گاهى باید با دیگران کنار بیایید و به آن ها توجه کنید و همچنین اطرافیان به ندرت از آن چه درون شما مى گذرد آگاهى پیدا مى کنند.

کسانی که دست خطى زیبا و پررنگ و لعابى دارند

این امکان وجود دارد که گاهى به شدت رسمى برخورد کرده و خیلى مفصل و با علاقه درباره مسایل دلخواهتان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که درخواسته ها و تمایلاتتان پر توقع و رویایى باشند.

اگر شما خود را داراى دست خط ریزى مى بینید و بسیار کوچک مى نویسید

احتمالاً شما توانایى هاى خود را دست کم مى گیرید و خودتان را از آن چه واقعاً هستید کمتر ارزیابى مى کنید و ممکن است گاهى تنگ نظر و خرده گیر باشید.

اما اگر درشت مى نویسید

این احتمال وجود دارد که خودتان را زیادى بزرگ و مهم جلوه داده و گاهى بسیار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار مى کنید.

اگر کسى دست خط شکسته اى دارد و حروف را زوایه دار و شکسته مى نویسد

فردى بسیار با اراده مى باشد و در کارهایش حد وسط را قبول ندارد و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین خاطر که وسط را دوست ندارد از دیگران خسته مى شود و تصمیمى نمى گیرد چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب کند.

اگر فردى دست خط ملایم و کشیده اى دارد

آدمى چند بعدى است و مى تواند مشکلاتش را از زوایاى مختلف بررسى و درک کند. برایش تنوع مهم است و گاهى احساس مى کند استعدادهاى زیادى دارد و نمى تواند هیچ کدامشان را به درستى شکوفا کند. ممکن است فردى زود رنج باشد و به ندرت علیه برداشت ها و انتقادات دیگران از خود دفاع کند.

اگر کلمات را درهم و فشرده مى نویسید

احتمالاً شما فرد راحتى نیستید و در جمع خودتان را کنارى مى کشید و مى خواهید کنترل خود را از دست ندهید. از برقرارى رابطه با دیگران خوشتان نمى آید و گاهى دوست ندارید خود را فردى خوش فکر نشان بدهید. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مى کنید و عقیده خود را مى گویید واین به این علت است که قدرى محتاط هستید.

کسى که کلمات را با فاصله و باز باز مى نویسد

خیلى راحت با دیگران رابطه برقرار کرده و خیلى ساده و بى تکلف و مستقیماً به دیگران نزدیک مى شود. گاهى به راحتى از کوره درمى رود و با این کار ممکن است به حریم شخصى دیگران تجاوز کند و این به این علت است که او ارزشى به خوددارى کردن و کنترل خود نمى دهد، اما انسانى کوشا و باطراوت است که سریع تصمیم گرفته و با کارهاى خود به دیگران خدمت مى کند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/۱٦

 

هنگامی که به برآورده ساختن رویاها و اهداف خود می پردازید، کمتر به آنچه دیگران می کند اهمیت می دهید. هر کدام از ما نیاز داریم که قهرمان خود باشیم. تنها راه آن است که جنبه هایی از خود را که به دیگران نسبت داده ایم، یعنی جنبه های طرد شده مان را باز پس گیریم.

هنگامی که کسی را تحسین می کنیم این فرصت در ما پیش می آید که یکی دیگر از جنبه های مثبت خود را پیدا کنیم.

اگر عظمت فرد دیگری را تحسین می کنید، آنچه می بینید عظمت خودتان است.

اگر نفوذ اُپرا وینفری مرا جذب می کند، فقط از آن جهت است که آن اندازه نفوذی را که خود می توانم در زندگی داشته باشم در او می بینم. به افراد مشهور پول می دهیم تا قهرمان ما باشند و رویاهای برآورده نشده ما را تجلی بخشند.

وظیفه ماست که آنچه را در دیگران الهام بخش خود می بینیم، شناسایی کنیم و آنگاه ویژگیهایی را که از خود دور کرده ایم پس بگیریم.

درباره نکاتی که در کسی تحسین می کنید، دقیق باشید و آنها را در خودتان بیابید.

اگر آرزو دارید شبیه کسی شوید به این دلیل است که توان آن را دارید که آنچه می بینید را متجلی کنید.

اگر توان انجام کاری یا داشتن چیزی را نداشته باشیم، آن مورد را حقیقتاً نخواهیم خواست. بخش دشوار عبور از ترسهایمان است که ما را متوقف می کنند و به ما می گویند شایستگی و ارزش لازم را نداریم.

هیچ کس در زمین، در رسیدن به خواسته هایتان مانند شما نیست.

ما به هیچ وجه مجبور به باور هر چه دیگران درباره ما فکر می کنند، نیستیم.

۸۶% از ارتباطات ما بدون کلام است.

وجود شما چنان صدای بالایی دارد که نمی توانم سخنان شما را بشنوم.

دیدن کل وجود نیاز به شجاعت و تعهد دارد.

اگر پیوسته شخصیت خاصی را به زندگی خود جذب می کنیم، دلیلی دارد.

مادامی که جنبه ای را در خود نمی پذیریم افرادی را به زندگی مان جذب می کنیم که آن جنبه را از خود نشان می دهند.

اگر بر رفتار ناپسند کسی متمرکز می شوید بدان دلیل است که خود آن ویژگی را دارید.

بیشتر ما وقت فراوانی را صرف کرده ایم تا از افرادی که به ما ظلم کرده اند کینه به دل بگیریم.

به کسی که شما را آزار داده است نگاه کنید، چه جنبه ای در آن شخص با شما اتصالی می کند، آن ویژگی را در خود پیدا کنید. دیگر تحت تاثیر آن فرد قرار نخواهید گرفت.

واقعیت «من در جهان هستم» را به «من جهان هستم» تبدیل کنید.

اگر ما حالتی را از درون پذیرا شویم دیگر لازم نیست آن را در بیرون متجلی کنیم.

وقتی تلاش می کنیم که چیزی نباشیم در واقع منابع درونی خود را به هدر داده ایم. اگر درباره زندگی خود احساس خوبی داشته باشیم به ندرت به گفته های دیگران اهمیت می دهیم. عقیده ما نسبت به خودمان از همه مهمتر است.

صفتی که شما نمی خواهید باشید مسیر زندگی شما را اداره می کند.

اگر به درن نروید دست خالی بیرون می آیید. نیل دونالد والش

ما هیچگاه هیچ کس را از دست نمی دهیم، بلکه فقط رابطه هایمان تغییر شکل می دهند. ممکن است جسم کسی در کنار ما نباشد، اما همواره در درونمان حضور خواهد داشت.

هنگامی که دوباره با تمام وجودمان ارتباط بر قرار کنیم تقریباً غیرممکن است که احساس تنهایی کنیم و خود را جدا و مطرود بپنداریم. باید جهان درونمان را بیابیم و یاد بگیریم چگونه به آن عشق بورزیم و احترام بگذاریم. فقط به این صورت است که به عظمت خود پی می بریم.

هر یک از ویژگیهای مطلوب و نامطلوب شما می تواند برای زندگی شما سودمند باشد.

آنچه رشد نکند از بین می رود.

اگر مایل به تجلی رویاهایتان هستید باید برای هر آنچه در جهان شما روی می دهد خود را مسئول بدانید.

هر رویدادی در زندگی من، هر شبی که به بی خوابی گذشت و تمام اشکهایی که ریختم مرا در مسیر سفر روحم به پیش برده است.

هیچ کس آنچه من می گویم نمی گوید و هیچ کس کارهای مرا درست مانند من انجام نمی دهد. من، من هستم.

جهان بوم نقاشی من است و من این رویداد را در زندگی ام از پیش کشیدم تا درس ارزشمندی بیاموزم.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/۱٦

 

باید در چه ماهی متولد می شدید خواهشمند است به سئوالات زیر با دقت پاسخ دهید و سپس نتیجه را مشاهده کنید.

1. آیا خود را فردی خودکاو و درونگر تلقی می کنید؟

 • بله قطعا (3 امتیاز)
 • گاهی اوقات (2 امتیاز)
 • خیر، به هیچ وجه (1 امتیاز)

2. آیا خود را فردی خلاق و مبتکر تلقی می کنید؟

 • بله کاملا ( 3 امتیاز)
 • تا حدی (2 امتیاز)
 • خیر اصلا (1 امتیاز)

3. اطرافیانتان شما را چگونه توصیف می کنند؟

 • فردی واقع نگر (2 امتیاز)
 • فردی آرمانگرا (1 امتیاز)

4. آیا خود را فردی فعال و کاری تلقی می کنید؟

 • بله کاملا (3 امتیاز)
 • تا حدی ( 2 امتیاز)
 • خیر اصلا (1 امتیاز)

5. چگونه با تغییرات مواجه می شوید؟

 • به پیشواز و استقبال آن ها می روید. (3 امتیاز)
 • به خوبی خود را با آن ها سازگار و هماهنگ می کنید. (2 امتیاز)
 • تا جای ممکن از آن ها فرار می کنید. (1 امتیاز)

6. آیا فردی جسور و بی پروا هستید؟

 • بله (3 امتیاز)
 • گاهی اوقات (2 امتیاز)
 • خیر (1 امتیاز)

7. آیا خود را فردی لذت طلب تلقی می کنید؟

 • بله کاملا ( 3 امتیاز)
 • تا حدی (2 امتیاز)
 • خیر به هیچ وجه (1 امتیاز)

8. آیا فردی کمال گرا هستید؟

 • بله (2 امتیاز)
 • خیر (1 امتیاز)

9. آیا احساسات و عواطف تان را بروز می دهید؟

 • بله همیشه (3 امتیاز)
 • گاهی اوقات (2 امتیاز)
 • خیر اصلا (1 امتیاز)

10. از کجا، بیشترین قدرت احساسی تان را دریافت می کنید؟

 • از درون خود (2 امتیاز)
 • از محیط اطرافتان (1 امتیاز)

11. آیا در قبال ارتباطهایتان، احساس تعهد و مسئولیت می کنید؟

 • بله (3 امتیاز)
 • گاهی اوقات (2 امتیاز)
 • خیر (1 امتیاز)

12. آیا در زمینه خرج کردن پول، خوب و حساب شده عمل می کنید؟

 • بله (3 امتیاز)
 • تا حدی (2 امتیاز)
 • خیر به هیچ وجه (1 امتیاز)

13. کدام یک از گزینه های زیر، بهتر از همه خصوصیات شما را توصیف می کند؟

 • پرشور، مشتاق ، پرحرارت و سرشار از انرژی (3 امتیاز)
 • با ثبات ، پیگیر، منطقی و اهل عمل ( 4 امتیاز)
 • عاطفی و روشنفکر (2 امتیاز)
 • حساس، تحریک پذیر و شهودی (1 امتیاز)

14. در یک مهمانی، معمولا

 • به پذیرایی از دیگران می پردازید. (6 امتیاز)
 • با گفتن لطیفه، دیگران را به خنده وا می دارید. ( 5 امتیاز)
 • در کنار دوست یا خویشاوندی می نشینید و سخت سرگرم گپ زدن با او می شوید. (4 امتیاز)
 • خاطرات شیرین و جالب تان را برای همه تعریف می کنید. (3 امتیاز)

15. آیا به جزییات اهمیت زیادی می دهید و به اصطلاح مو را از ماست بیرون می کشید؟

 • بله (3 امتیاز)
 • تا حدی (2 امتیاز)
 • خیر (1 امتیاز)

جمع بندی امتیاز

شما با جمع بندی امتیاز، می توانید نتیجه مربوط به خود را مشاهده نمایید.

اگر نتیجه تست به دست آمده با هر کدام از گزینه های زیر مطابقت داشت ، شما می باید در آن ماه خاص متولد می شدید، چرا که خصوصیات تان بیشتر با ویژگی های منحصر به فرد آن برج سازگار است و اگر نتیجه تست با ماه تولدتان یکی باشد، قطعا شرایط خاص ردیف بودن سیاره ها و وضعیت کره ماه در هنگام تولدتان مناسب بوده است!

 • امتیاز بین 47 تا 99 : ماه فروردین (برج حمل)
 • امتیاز بین 45 تا 46 : ماه اردیبهشت (برج ثور)
 • امتیاز بین 42 تا 44 : ماه خرداد (برج جوزا)
 • امتیاز بین 39 تا 41 : ماه تیر (برج سرطان)
 • امتیاز بین 36 تا 38 : ماه مرداد (برج اسد)
 • امتیاز بین 33 تا 35 : ماه شهریور (برج سنبله)
 • امتیاز بین 30 تا 32 : ماه مهر (برج میزان)
 • امتیاز بین 27 تا 29 : ماه آبان (برج عقرب)
 • امتیاز بین 24 تا 26 : ماه آذر (برج قوس)
 • امتیاز بین 21 تا 23 : ماه دی (برج جدی)
 • امتیاز بین 18 تا 20 : ماه بهمن (برج دلو)
 • امتیاز بین 15 تا 17 : ماه اسفند (برج حوت

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/۱٦

 

حرکات اندامهای بدن و رازهای شخصیتی شما


 

 
حتماً شما هم در مورد حالات و حرکاتی که افراد حین صحبت کردن به خود می گیرند، چیزهای مختلفی شنیده اید. این در واقع همان حالت و نحوه تکلم است که می تواند به حالات و حرکات شما، «گفتار» ببخشد. اینک می خواهیم ببینیم هر یک از حالات افراد در شرایط ونقاط مختلف بدن (دست، پا، وضعیت اندامی و...) گویای چه حرفی و یا چه نوعی شخصیتی در آنها است؟!
نظریات دکتر «ارنست وانر» روان شناس را می خوانیم.

خم کردن بازوها
 

شخص با این کار می گوید که من پر زور و نیرومند هستم. بالا آوردن یک بازو نیز راهی برای جلب توجه می باشد. در حالی که هر دو دست را به جلو دراز کردن، حالت خوش آمدگویی است.

دستها به پشت
 

وقتی دستها به پشت کمر قلاب می شوند مفهومش این است که فرد وضعیت را تحت کنترل خود دارد و این دقیقاً مشابه حرکتی است که سربازان زمانی که درحالت خبردار نیستند، به خود می گیرند.

دستها به جلو
 

هنگامی که مضطرب هستیم تمایل به نگاه داشتن دستهای خود در جلو بدن داریم تا بتوانیم یک سد حفاظتی ایجاد کنیم.

دستهای قلاب شده
 

برخلاف دست به سینه بودن که دستها به طور متقاطع روی سینه قرار می گیرند این حالت در افرادی مشاهده می شود که در شرایط اضطراب آلودی قرار دارند. در واقع، چنین به نظر می آید که برای حفظ جانشان به خودشان آویخته اند!

دستهای تا شده
 

زمانی که دستها مقابل بدن همدیگر را قطع می کنند، معمولاً نشانگر وضعیت تدافعی می باشد و فرد می گوید: «من تمایل ندارم به هر چیزی که با عقایدم در تضاد می باشد، گوش دهم.» اغلب مردم از معنایی که این طرز ایستادن به وجود می آورد، اطلاعی ندارند، اما بی تردید برای سد کردن هرگونه تعدی و مزاحمت به کار گرفته می شود. خصوصاً وقتی که لبها درهم و اخم نیز با آن همراه گردد!

دراز کردن یک دست
 

زمانی که یک مرد نشسته و دست خود را دراز کرده، مفهومش آن است که «من اینجا را تحت کنترل خود دارم.» اما اگر یک زن این کار را انجام دهد، مردها معمولاً این گونه می پندارند که او از حد و حدود خود تجاوز کرده است. هر چند، زمانی که تنها یک دست را روی صندلی مجاور قرار می دهد، می گوید: «می خواهم مانند شما(مردها) باشم.»!

تکان دادن پاها
 

وقتی فردی طوری نشسته که یک پا روی پای دیگر انداخته و یک پا را در هوا تکان می دهد، پیام این است: من حوصله ام سر رفته است! این حرکات، نشانه گریز است، اگر چه بدن فرد، ساکن و بدون حرکت است.

انداختن پاها روی هم در ناحیه زانو
 

این حالت متداول به طور یکسان میان مردان و زنان رایج می باشد و مفهومش این است که من بسیار آسوده خاطر هستم.

وضعیت اندامی
 

نشستن افرادی را که به حالت تن پرورانه می نشینند، دیده اید؟ آنها پاهایشان را باز کرده و دستهایشان را به پشت صندلی مجاور می اندازند و به همه اعلام می کنند که در آنجا حضور دارند و تمام مکان را به اشغال خود درآورده اند!

در آغوش گرفتن پاها
 

خانم ها بیشتر این عمل را انجام می دهند. اغلب اوقات به روی صندلی و یا نیمکت می نشینند و خودشان را مثل یک توپ فشرده، جمع و یا حلقه کرده و پاهایشان را در آغوش می گیرند. هر چند به نظر می آید که قصد دارند خود را به داخل کشانده و از نظرها پنهان کنند، اما آنها در واقع، به دنبال یک ملاقات رویایی هستند.

صاف نشستن
 

مصمم، مصر و با پشتکار، پیام افرادی است که اینگونه می نشینند. رسیدن به ظاهر برایشان اهمیت دارد و حاضر هستند همه چیز را به منظور رسیدن به اهدافشان قربانی کنند.

خم شدن به عقب
 

آنان به صندلی کج کن ها نیز مشهور می باشند. این افراد ماجراجو و شیطنت کار می باشند و میل به ریسک کردن دارند. مانند واژگون شدن از عقب که برخی اوقات نیز، روی می دهد!

خم شدن به جلو
 

نشستن در این وضع، نشانه علاقه وافر شنونده می باشد و با این حالت، می گوید: «توجه من کاملاً به شما است.» وقتی این اتفاق می افتد، گوینده معمولاً به عقب خم می شود که بیانگر آن است که می داند بر کارش مسلط است.

راست قامت ایستادن
 

حالت ایستادن افراشته می گوید که شما انسان بااعتماد به نفس بالا، صادق و موفقی هستید. حتی اگر کوتاه قد باشید، گرفتن یک ژست مطمئن و بی پروا، شما را پر ابهت نشان خواهد داد.

احوالپرسی دوستانه
 

با اندک بالا آوردن ابرو، زمانی که برای نخستین بار شخصی را ملاقات می کنید، شما را علاقه مند، با نشاط و هوشیار می نماید.

بی قراری
 

در موقعیت اجتماعی، هرگاه با سکه های داخل جیبتان بازی کنید و صدای آن را درآوردید یا با موها و لباستان کلنجار بروید، علامت واضحی است که شما عصبی، بی قرار و هیجان زده می باشید. برای گذاشتن تأثیر خوب بر روی دیگران، سعی کنید این حرکات تهییج آمیز را در خود، فرو نشانید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/٢