شخصیت افراد با اسامی مختلف چگونه تغییر میکند؟

در بسیاری از موارد دیده می شود که افراد از نامی غیر از نام زمان تولدشان  (منظور نام شناسنامه) استفاده می کنند. بطور مثال :

* دوستان یا خانواده فرد را با بخشی از نام و یا نامی دیگر صدا میزنند.

* گاهی اوقات برای امضاء یا در زمان ازدواج یا پذیرفته شدن توسط یک خانواده نام متفاوت بکار برده می شود.

 

بدین ترتیب، در زندگی روزمره خصوصیات و ویژگی هائی را که به نمایش گذارده می شود، ترکیبی از تمام صفات نام هائی است که فرد استفاده می کند. (این موضوع شامل نام زمان تولد نیز می شود.)

در علم اعداد با استفاده از نام زمان تولد خصوصیات پایه و اصلی فرد توصیف و تفسیر می شود. و نکته قابل توجه این است که

خصوصیات نام های دیگر هنگام استفاده از هر یک از نام ها بارز   خواهد بود

 

تصور کنید که تفسیر نام کنونی شما بر انرژی خاصی که در نام زمان تولد شما موجود نیست اشاره دارد. بطور مثال، تفسیر نام شما پتانسیل قدرت سازماندهی را در شما نشان می دهد که این انرژی در نام زمان تولد شما وجود ندارد.شما می توانید خصوصیات و انرژی نام های خود را با یکدیگر مقایسه کرده و هر یک را که برای شما سازگارتر و قابل قبول تر است، برگزینید.  اگر نام مورد نظر، انرژی شما را در تجارت قویتر نشان می دهد، این صفتی است که می توانید آنرا بصورت توانایی خود در نظر بگیرید و اگر در امور تجاری فعالیت می کنید، نام مورد نظر را برای خود برگزینید.

 

ممکن است فرد با توانائی خاصی متولد شده باشد که دراین حالت، تاثیر اصلی مربوط به تاریخ تولد فرد بوده و نام انتخابی تاثیر اندکی بر او خواهد گذاشت.

 

مثال : اگر فرد با استعداد بسیار بالای نقاشی متولد شده باشد، براحتی این استعداد با تاکید بر نام جاری در فرد قابل مشاهده خواهد بود. اما اگر انرژی تاریخ تولد، حاکی بر نمایش عدم استعداد نقاشی در فرد باشد، به سختی می توان تصور کرد که فرد قرار است لئونادرو داوینچی دیگری بشود. دراین حالت است که انرژی نام جاری فرد مهم نیست.

 

ناگفته پیداست کهدرصد کمی از اوقات، افراد می توانند به آرزوها و خواسته هایشان برسند و به سمت مدیریت یک فن که در تفسیر نام زمان تولدشان ذکر نشده است، حرکت کنند.

گرچه آنها داوینچی دیگری نمی شوند، ولی می توانند استعدادی را بیش از انتظار پرورش دهند.

اگر نام های زیادی دارید، با توجه به تفسیر و انرژی ای که هر یک دارند و جهت بهره گیری هر چه مفیدتر، نامی را جهت انجام امور تجاری، نامی را جهت نامیدن توسط افراد خانواده و نامی را .... برای خود برگزینید.

 

اگر دنبال نام های مناسب هستید، چند مطلب را باید در نظر بگیرید :

*نامی را برگزینید که بهترین توازن را با نام زمان تولدتان دارد. بطور مثال، اگر انرژی نام زمان تولد شما را بیش از حد واقع بین و در چارچوب قرار داده، شما می توانید نامی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیری شما را بیشتر نماید. و یا اگر نام زمان تولد شما را بیشت از حد عاطفی نموده و شما می خواهید در امور تجاری قدم بردارید، نامی را برای خود انتخاب کنید که توانایی انجام امور تجاری را بیشتر کرده و اثری از عاطفی بودن شما وجود نداشته باشد. چراکه شما در انجام اموری تجاری به مسائل عاطفی باید کمترین اهمیت را بدهید.

 

* نامی را برگزینید که عملکرد شما را متوازن تر و متعادل تر نماید.

 

تغییر نام با ازدواج

هنگامیکه نام خود را با ازدواج تغییر می دهید، (این مطلب بیشتر شامل حال بانوان شده و منظور نام فامیلی است که پس از ازدواج با آن صدا زده می شوند) در زندگی تان نیز تغییراتی بوجود خواهد آمد. شما می توانید با مقایسه انرژی هائی که نام خود و نام پس از ازدواجتان دارد، نامی را برگزینید که با آن احساس راحتتری دارید.

 

نامگذاری نوزادان

قبل از متولد شدن کودک و انتخاب نام برای او، با دانستن انرژی و خصوصیات نامی که برای کودک خود انتخاب کرده اید، می توانی حدس بزنید که کودک شما دارای چه خصوصیات و ویژگی هائی خواهد شد. بنابراین بهتر است ابتدا تفسیر انرژی نام مورد نظر را بدانید و آگاهانه برای کودک خود نام انتخاب نمائید.

 

این نکته قابل ذکر است که جهت آگاهی بهتر و بیشتر در زمینه نام کودک، تاریخ تولد کودک نیز باید در نظر گرفته شود.

 

انتخاب نام برای تجارت

شما حتی براحتی می توانید نامی را برای خود به عنوان نام تجاری انتخاب کنید. حتی اگر کار را شروع کرده‌اید، قدرت انتخاب تاریخ شروع کار را دارید. بنابراین در انتخاب نام برای تجارت نیز همانند نامگذاری کودکان، تاریخ شروع به کار مهم است و تاثیرگذار.

موفقیت هر تجارت، علاوه بر اینکه به نام آن بستگی دارد، به شخص اداره کننده آن تجارت نیز بستگی خواهد داشت. بدین ترتیب خصوصیات و ویژگی های هر یک از افراد شاغل در تجارت می تواند برای مدیر مربوطه، جهت قرار دادن هر یک از افراد در جایگاه خود و استفاده بهینه از توانائی های هر یک از افراد، مفید باشد. حتی در علم اعداد می توان به این نتیجه گیری رسید که همکاری کدامیک از افراد با یکدیگر بیشترین فایده و سود را به تجارت مورد نظر می دهد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٧:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٧