چرا خانمها بعد از ازدواج تغییر می کنند؟

این حقیقت وجود دارد که بعد از ازدواج، خانمها مسئولیت های جدید را به عهده می گیرند و زندگی جدید را می پذیرند. اما این نکته قابل توجه است که بعد از مراسم ازدواج، آنها نام خانوادگی جدید می گیرند و ناخواسته و نادانسته تحت تاثیر نام خانوادگی جدید قرار خواهند گرفت.

آیا شما نیز جزء آندسته از خانمهائی هستید که همسرانشان می گویند بعد از ازدواج تغییر کرده اند؟ آیا شرایط بهتر شده یا بدتر؟ آیا از اینکه نام خانوادگی جدید طرز فکر، مسئولیت پذیری، سلامتی فیزیکی تان، تجربیاتتان، و همچنین سرنوشتتان را تغییر می دهد، خوشحالید یا نه؟ بسیاری از خانمهائی که قبل از ازدواج تناسب اندام داشته اند، عموما از چاقی خود در بعد از ازدواج شکایت دارند و از اضافه وزن بستوه آمده اند. بسیاری از آنها می گویند که بدلیل قبول مسئولیت های جدید، در آنها تغییر ایجاد شده است. حتی عادات آنها نیز تغییر کرده است. اگرچه که این طرز فکر ممکن است درست باشد. اما یک نام، تاثیرات عمیق تر و بزرگتر از این را در زندگی فرد می گذارد. می توان در تحلیل خصوصیات، تاثیراتی را که یک نام بر روی فیزیک بدن فرد و طرز فکر او بوجود می آورد، مشاهده نمود. البته ممکن است قبول این مطلب برای شما مشکل باشد. اما یک نام می تواند ذات و طبیعت انسان، ضعف ها، و خصوصیات فردی را ایجاد نماید.

 

نام خانوادگی تغییرات ایجاد می کند

شما که با خانواده های مختلفی برخورد کرده اید، آیا از تفاوت فاحش میان آنها تعجب نکرده اید؟

ممکن است این تفاوت ها را مشاهده کرده باشید :

» از نظر نوع استقلال طلبی

» یک خانواده خوشحال و اهل معاشرت

» یک خانواده اهل عمل و دیرباور

» یک خانواده بی قرار و بی نظم و پر هرج و مرج

» یک خانواده مسئول و خانه دوست

» یک خانواده مرموز و حساس

» یک خانواده سازمانده خوب و دارای تفکر مالی خوب

» یک خانواده پرمحبت و پرمعنا

 

دلایل مختلفی وجود دارد که تفاوت های فکری و ذهنی را ایجاد می کند. ولی این اختلاف به طرز فکر، طرز رفتار و برخورد والدین و طرز فکر و خصوصیاتی که توسط نام نیز ایجاد می شود، مربوط می شود.

این نکته قابل ملاحظه است که »» اگر ضعف فیزیکی ای در یک خانواده موجود باشد، با تغییر در نوشتار و یا در صورت امکان، با تغییر نام فرد، می توان ضعف را از بین برد و یا به تقویت تبدیل نمود.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٧:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٧