در قدیم الایام که علمایی به علم اسامی و تاثیر اسامی در گوشه گوشه زندگی واقف بودند مردم برای ازدواج و تناسب نام دختر و پسر به آنها مراجعه میکردند و از صحت ازدواجشان مطمئن میشدند.
متاسفانه امروزه این علم خاک خورده و دور افتاده از دسترس علما هم دور افتاده چه رسد به مردم عادی. فقط یک مشت کم سواد وبعضا شیاد که بطور ناقص از گوشه های علم اسامی باخبرند و غالبا به دعا نویسی و سفره انداختن و باطل کردن جادو و... مشغولند -درصورتی که صلاحیت علمی و شرعی این اعمال را ندارند- اقدام به پرسش از نام زوجین میکنند و باتوجه به اشراف ناقص بر علم اسامی با دستوراتی ناصحیح ازدواجی عالی را منفصل و یا زندگی خرابی را متصل میکنند و عاقت هر دو کار به شر ختم میشود.اینگونه افراد که غالبا به فکر جیب خود هستند یک حرف مشترک دارند و آن هم "جفت بودن یا نبودن طالع و ستاره زوجین است" که از اکثر آنها شنیده میشود. مبحث ما بررسی اینگونه افراد نیست.پس بهتر است مبحث ازوداج و علم اسامی را بدون حاشیه به سر انجام برسانیم.

در علم اسامی نام زن و مرد در سه حوزه ی تفاهم - سلامتی و پاقدم مالی زن بررسی میشود که در ن صفحه مختصر توضیحی در مورد این سه حوزه و علم اسامی میدهیم و تفصیل آن را در بخش مربوط به خود خواهیم آورد.

اگر نام زن و مرد با هم همخونی و تناسب نداشته باشد ممکن است در یک-دو و یا هر سه حوزه تفاهم و سلامتی و پاقدم مشکل ایجاد شود وتاثیراتش دامن خانواده را بگیرد.

تفاهم :
اگر در زندگی افراد دقت کرده باشید ارتباطات پر از عشق و محبت را میبینید که پس از ازدواج به مشاجره وجدایی و.. کشیده شده است.حتما زن و شوهر هایی را دیده اید که تا آخر عمر باهم هیچ مشکلی نداشته اند و...
همانطور که قبلا ذکر شد و میدانید افراد خانواده مثل حلقه های زنجیر بهمدیگر متصلند و اگر یکی از آنها نام نا مناسبی داشته باشد بر بقیه ی افراد درجه یک و همچنین پدر و مادر بزرگهای وی نیز تاثیر میگذارد همینطور در ازدواج هم اگر نام مرد یا زن از لحاظ تفاهم متناسب با هم نباشد هم در رابطه ی بین آندو و هم در سلامتی و بهداشت جسمی و روانی و بخت و شغل فرزندان آنها نیز تاثیر نامطلوبی میگذارد و بالطبع اگر نام متناسبی داشته باشند زندگیشان بدون مشکل و تنشی بسر میرود بشرط آنکه هیچ اسم نامناسب دیگری در بین نباشد. انواع تفاهم و اقسام و احکام آن در بخش تفاهم زوجین ذکر خواهد شد.

سلامتی:
احیانا افرادی را دیده اید که پس از ازدواج دچار بیماری های گوناگونی شده اند زن یا مرد یا هر دو. خانمی به بنده میگفت از روزی که همسر این آقا شده ام مدام مریضم....این از کجا نشات میگیرد؟؟
اگر زوجین نام متناسبی از لحاظ سلامتی داشته باشند قطعا تا آخر زندگیشان به بیماری خاصی دچار نخواهند شد اما اگر نام نامناسبی از لحاظ قوانینی علم اسامی داشته باشند بطور قطع بیماری گریبانگیرشان خواهد شد که تفصیل ایم مطلب و بیان انواع بیماریها را در بخش سلامتی زوجین و علم اسامی خواهید خواند.

پاقدم مالی :
یکی دیگر از بخشهای مورد بررسی در تناسب نام زن و مرد بررسی پاقدم مالی زن برای مرد است.قطعا افرادی را دیده اید که پس از ازدواج بشدت ورق زندگیشان بر میگردد و از این رو به آن رو میشوند حال یا بسیار وضع مناسبی پیدا میکنند و یا وضع کاملا نامناسبی.این امر ارتباط مستقیم با تناسب نام زوجین از لحاظ پاقدام مالی با یکدیگر دارد. این مطلب را هم در بخش پاقدم مالی در بیان احکام و اقسامش بر خواهیم آمد.

/ 2 نظر / 29 بازدید
فرزان

سلام من تازه با اسم گروههای شخصیتی آشنا شدم و اطلاعاتی در این مورد میخوام اگر جسارت نباشه میتونم توی یاهو شما رو ادد کنم؟ و هر زمان که فرصت داشتید برام یه توضیح مختصر بدین؟ آخه تا حالا هرکار ی کردم شکست خوردم میگن باید تیپ شخصیتیتو بشناسی تا بتونی موفق بشی ممنون میشم

مهدی

این چرت و پرتا چیه که مینویسین ما آدما ابه علم هایی که چیزی ازشون نمیدونیم علاقه داریم و انسان هم موجود ناشناخته ایه و دقیقا از نظر اسلامی که بررسی کنیم اگه یه همچین علمی بوده تاحالا ما نشنیدیم که مثلا حضرت محمد بگه فلانی اسمتو عوض کن تا دینت کامل بشه یا عاقبت به خیر بشی این مسائلی که به عنوان روانشناسی مطرح می کنید درصد زیادیش خرافاته و آمدم عمرشو سر مسائلی میزاره که واقعا ارزش نداره